четвер, 31 березня 2011 р.

В Івано-Франківську відбулася всеукраїнська акція з безкоштовного встановлення імплантатів "Якість життя для батьків"

Івано-Франківськ став сьомим містом, де відбулася всеукраїнська акція з безкоштовного встановлення імплантатів ветеранам Другої світової війни та воїнам УПА "Якість життя для батьків".

Її проводять Асоціація імплантологів України спільно з Асоціацією приватно-практикуючих стоматологів України за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони України, а також обласної держадміністрації та кафедри ортопедичної стоматології Національного медичного університету. Учасникам акції вітання надіслав міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

Джерело: Івано-Франківська ОДТРК

субота, 26 березня 2011 р.

Прес-анонс






Прес-анонс
 Асоціація імплантологів України - ветеранам Другої світової війни та УПА

Всеукраїнська благодійна акція «Якість життя для наших батьків» з безкоштовного вживлення зубних імплантантів та протезування ветеранам Другої світової війни та УПА
29 березня  2011 року у м.Івано-Франківську 

Асоціація імплантологів України спільно з Асоціацією приватних стоматологів за підтримки МОЗ України та  Івано-Франківської  Обласної державної адміністрації  проведе безкоштовне вживлення зубних імплантантів та протезування  ветеранам Другої світової війни та УПА у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Якість життя для наших батьків» на   базі  Обласної клінічної лікарні та кафедри ортопедичної стоматології Івано-Франківського Національного медичного університету.
В Україні люди похилого віку мають велику потребу в зубному протезуванні. Статистика свідчить, що 50% наших громадян після 65 років  вже повністю беззубі, а відтак не можуть повноцінно харчуватись, спілкуватись, навіть посміхатися. Це величезна біда. Але сучасна стоматологія знає, як їй зарадити. Метод стоматологічної імплантації дає змогу істотно поліпшити якість життя людям у яких відсутні зуби. Імплантант – це, умовно кажучи, корінь зуба, на якому можна закріпити зубний протез. Виготовляють його з титану, який є абсолютно безпечним та використовується в медицині вже багато років. Такий імплантант приживляється в кісткову тканину щелепи «як рідний». Імплантація дає можливість позбутися знімних протезів. Штучні зуби, фіксовані на імплантантах, не потрібно знімати, вони  потребують такого ж догляду  як і  справжні зуби. Людина знову може нормально їсти, спілкуватися, усміхатися, тобто жити повноцінним життям. Ця методика була запропонована більш ніж 45 років тому у Швеції та впродовж останніх 20 років стала загально визнаною та науково обґрунтованою. І що дуже важливо – вік не є обмеженням для стоматологічної імплантації! У деяких розвинутих країнах світу беззубих людей прирівняли до інвалідів та впровадили такі соціальні стандарти, згідно яких стоматологічна імплантація для беззубих людей є безоплатною.

«Можливо, такі соціальні стандарти для беззубих людей будуть найближчим часом впроваджені і в нашій країні. Принаймні, ми робимо усе можливе для того, щоб наші громадяни були проінформовані  про можливості стоматологічної імплантації» - вважає ініціатор акції, президент Асоціації імплантологів України, д.м.н., професор, Ярослав Заблоцький.   Протягом дня лікарі-добровольці з усіх областей України, в операційних Івано-Франківської Обласної Клінічної Лікарні    операції по вживленню зубних імплантантів   ветеранам Другої світової війни та УПА. ОКЛ надає для проведення акції 18 операційних блоків, а також медики  проведуть відбір, обстеження, госпіталізацію, анестезіологічний  та післяопераційний супровід ветеранів.   Як зазначив Міністр Охорони Здоров’я України І. М. Ємець, -  «Благодійність є характерною  рисою  світового бізнесу та соціального життя.  Приємно, що в Україні теж високо цінується професійна, людська та громадянська гідність, яка втілюється у принципі: «Живучи в суспільстві, не можна залишатися поза ним». Тому величезної шани та поваги заслуговують ініціатори та учасники  Всеукраїнської благодійної акції «Якість життя для наших батьків.» Впевнений, що ви і надалі будете віддавати всі свої сили, знання та досвід зміцненню здоров'я співвітчизників та покращенню якості їх життя. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею!» Акція «Якість життя для наших батьків» відбулася вже у Сімферополі, Києві, Одесі, Львові, Севастополі, Дніпропетровську та триватиме до 2012 року в усіх обласних центрах України.


  Додаткова інформація та акредитація для ЗМІ за тел.: +380672306859, +380995452336
Керівник прес-служби Асоціації імплантологів   Олена Якименко 

пʼятниця, 18 березня 2011 р.

V Східноєвропейська конференція з проблем стоматологічної імплантації

У Львові розпочалась міжнародна конференція з проблем стоматологічної імплантації

(by Galinfo)

10-12 березня у Львові Асоціація імплантологів України проводить ювілейну V Східноєвропейську конференцію з проблем стоматологічної імплантації. У ній беруть участь більше, ніж дві тисячі представників з 20 країн світу: Австрії, Бельгії, Японії, США, Франції, Швейцарії, Німеччини та ін. Головна тема, яку обговорюватимуть представники різних держав, - якість життя пацієнта як основний критерій оцінки його реабілітації. 

У межах конференції працюватимуть три паралельні симпозіуми: для стоматологів-ортопедів та зубних техніків, молодих вчених і зубних гігієністів. Цьогорічна конференція, тема якої - «Мультидисциплінарний підхід як стратегія успіху», акцентує увагу на комплексній роботі всіх спеціалістів – від гігієністів до адміністраторів стоматологічних установ – на реабілітацію пацієнта. 

10 березня у Прес-клубі у межах V Східноєвропейської конференції з проблем стоматологічної імплантації відбулася прес-конференція на тему «Як запровадити в Україні нові соціальні програми стоматологічної реабілітації для старших людей та дітей, що народилися з вадами».

Учасники прес-конференції, які представляли делегатів-імплантологів міжнародного форуму з 20 країн світу, підбили підсумки десятирічної роботи східноєвропейських конференції у Львові (за традицією конференція скликається раз на два роки) та розповіли про нові завдання та шляхи розвитку української імплантології. 

«За десять років, що минули від початку у Львові східноєвропейських конференцій із проблем стоматологічної імплантації, організатори цих заходів виконали програму-мінімум – в українську стоматологію де-факто і де-юре запроваджено метод дентальної імплантації. Він був заборонений у радянські часи, але ефективно використовувався у світовій практиці, - підсумував голова оргкомітету конференції, почесний президент Асоціації імплантологів України Мирон Угрин. – Сьогодні в українські стоматологічні клініки заведено всі найсучасніші технології дентальної імплантації. Тож тепер на цьому професійному фундаменті можна будувати не лише якісне лікування пацієнтів, які втратили зуби, але й – соціальні програми для найменш захищених категорій суспільства – літніх людей і дітей, які народилися з вадами щелепно-лицьової ділянки».

Під час «круглого столу» говорили про шляхи впровадження нового соціального стандарту в ортопедичній реабілітації для беззубих пацієнтів, нагальна необхідність включення методу дентальної імплантації в державні соціальні програми з реабілітації старших людей та дітей із вродженими вадами. 

За словами президента Асоціації імплантологів України, голови наукового комітету конференції професора Ярослава Заблоцького, перший практичний крок до цього вже зроблено. «Асоціація імплантологів України з минулого року проводить Всеукраїнську благодійну акцію «Якість життя для наших батьків» з безкоштовного вживлення зубних імплантатів та протезування ветеранів Другої світової війни. Акція «Якість життя для наших батьків» відбулася вже у Сімферополі, Києві, Одесі, Львові, Севастополі, Дніпропетровську та триватиме до 2012 року в усіх обласних центрах України. Тепер, вважають ініціатори та учасники цих акцій, наступні слово і дія – за державою, яка і з гуманітарних, і з економічних міркувань та розрахунків мала би змінити цей різновид медичної допомоги в соціальному пакеті для ветеранів. І замість незручного знімного протезу, який зараз безкоштовно гарантує їм діюче українське законодавство, осіб похилого віку необхідно забезпечити імплантатами, які є довговічнішими, а тому й, якщо правильно рахувати, дешевшими. Українські імплантологи пропонують новий соціальний стандарт для беззубих людей – незнімну конструкцію з опорою на чотири імплантати, що підвищить соціальні стандарти і наблизить їх до західноєвропейських зразків».

Доки питання в Україні будуть вирішувати на законодавчому рівні, Асоціація імплантологів України в 2012 році продовжить удосконалення практики дентального протезування у столицях західних країн. Першою в цьому міжнародному благодійному марафоні буде Варшава. Як зазначила співголова наукового комітету конференції професор Шантель Малєве з Бельгії, в Європі і світі успішно працює низка соціальних програм ортопедичної реабілітації з використанням дентальних імплантатів.

Для реалізації соціальних програм з дентальної імплантації українські навчальні заклади різних рівнів акредитації нині мають достатньо підготовлених кадрів. Методику дентальної імплантації, яка ще 5 років тому навіть не була включена в навчальні програми, сьогодні викладають як в системі дипломної, так і післядипломної освіти.

Оскільки перші результати в становленні в Україні дентальної імплантації досягнуто, Асоціація імплантологів України – організатор східноєвропейських конференцій – вирішила рідше проводити ці професійні заходи – відтепер вони відбуватимуться один раз на 3 роки.

пʼятниця, 4 березня 2011 р.

dentallogiQ. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ПЛАНУ ЛІКУВАННЯ

dentallogiQ
ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ПЛАНУ ЛІКУВАННЯ 
Програмне забезпечення для стоматологів


ПРОГРАМА РОЗРОБЛЕНА З МЕТОЮ:

Візуалізації плану стоматологічного лікування для доступнішого спілкування між лікарем (стоматологічним закладом) та пацієнтом, а також для ефективного і професійного спілкування між спеціалістами.

Програма дає можливість за допомогою кольорових ілюстрацій відображати існуючий
стан зубів та прилеглих тканин, а також наочно демонструвати план лікування, включаючи всі його етапи.

dentallogiQ складається з декількох зображень з текстовим коментарем. На аркуші формату А4 може бути зображено та надруковано від двох до чотирьох рисунків.

Програма дозволяє спеціалісту протягом 10-20 хвилин склас-ти та візуалізувати план стоматологічного лікування будь-якої складності та отримати його кольорову роздруківку. Це, в свою чергу, дає можливість негайно надати цей план пацієнтові, об-говорити особливості його реалізації на прикладі графічних об’єктів (рисунків), які зрозумілі не тільки спеціалістам, але і самим пацієнтам.

ПРОГРАМА МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНА:
  • для взаємодії між лікарем (клінікою) та пацієнтом після проведеного обстеження та консультації як інструмент підвищення мотивації пацієнта до реалізації пропоновано-го плану лікування;
  • для навчання або підвищення кваліфікації співробітників медичного закладу, які за допомогою програми будуть ро-зуміти, аналізувати та конструювати пропонований ліка-рем план лікування;
  • для дистанційного консультування або обміну думками між спеціалістами;
  • для навчання студентів та курсантів у рамках до- та після-дипломних освітніх програм;
  • для оцінки знань у рамках екзаменаційного процесу. 

ПРОГРАМА ПРАЦЮЄ ТАКИМ ЧИНОМ:


Спеціаліст (лікар, студент або курсант) вивчає та аналізує рентгенівський панорамний знімок, оцінюючи вихідний стан зубощелепної системи окремо взятого пацієнта на момент звертання.

За допомогою інструментів програми спеціаліст від-творює існуючу клінічну ситуацію без зайвих деталей (рентгенологічних тіней) у вигляді рисунка, на якому чітко представлені всі наявні на панорамному знімку об΄єкти з акцентуванням тих, у яких необхідне або планується стоматологічне втручання.

За допомогою цих самих інструментів спеціаліст конс-труює передбачуваний план лікування або його альтер-нативні варіанти, супроводжуючи кожний рисунок ко-ментарем (наприклад, тривалість та вартість лікування) та представляє їх пацієнту, експерту або колезі в електронному або друкованому варіантах.

За допомогою графічних зображень, представлених у програмі (пломби, коронки, імплантати, кісткові блоки тощо), спеціаліст може не тільки скласти план лікування, але і проілюструвати всі етапи планованого лікування без обмеження загальної кількості рисунків.


ПРИЗНАЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Програма dentallogiQ має багатоцільове призначення та може бути впроваджена як у приватному, так і в державно-му лікувально-профілактичному або навчальному закладі.

Програма встановлюється індивідуально на кожне робоче місце (стаціонарний комп’ютер або ноутбук) будь-якого закладу – внз, клініки або для окремо взятого спеціаліста з логотипом та реквізитами, які відображаються при друку у верхній частині аркуша.


ВИХІДНА СИТУАЦІЯ (З ОПГ)

Діагноз: верхня щелепа – часткова відсутність зубів ІІІ


клас за Кеннеді; нижня щелепа – часткова відсутність зубів ІІ клас за Кеннеді; періапікальний періодонтит зу-бів #13, 14, 15, 17, 24; вертикальне зміщення зуба #16; ретенція зуба #18.

ЗАПРОПОНОВАНИЙ ПЛАН ЛІКУВАННЯ

Запропонований комплексний план лікування: ендо-донтичне лікування зуба #13; видалення зубів #14, 15, 16, 17, 24; двосторонній синус-ліфтинг; кісткова плас-тика в ділянках видалених та відсутніх зубів; встанов-лення 6-ти імплантатів на верхній та 3-х імплантатів на нижній щелепах; металокерамічні (керамічні) коронки з опорою на імплантатах.